* |
13. august 2024
23. september 2024
|
Børneblik – leg, venskab og fællesskab i trygge rammer, hold 2 |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
13. august 2024
12. december 2024
|
ICDP niveau 1 |
Dagundervisning |
6100 Haderslev |
* |
15. august 2024
16. december 2024
|
ICDP niveau 1 |
Dagundervisning |
6100 Haderslev |
* |
15. august 2024
10. december 2024
|
ICDP niveau 1 |
Dagundervisning |
6100 Haderslev |
* |
22. august 2024
11. november 2024
|
Pension: IDD jobprofil 5A studie Q3 | HOLD 10 MG1 |
Fjernundervisning |
6000 Kolding |
* |
22. august 2024
11. november 2024
|
Pension: IDD jobprofil 5A studie Q3 | HOLD 10 MG1 |
Fjernundervisning |
6000 Kolding |
* |
22. august 2024
11. november 2024
|
Pension: IDD jobprofil 5A-2 studie Q2 HOLD 10 MG2 |
Fjernundervisning |
6000 Kolding |
* |
27. august 2024
26. november 2024
|
AKT og inklusion - modul 2 |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
29. august 2024
25. november 2024
|
Livsduelighed, trivsel og læring med en neuroaffektiv tilgang |
Dagundervisning |
5471 Søndersø |
* |
2. september 2024
11. december 2024
|
Leg, kreativitet og dannelse |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
2. september 2024
26. november 2024
|
Livsduelighed, trivsel og læring med en neuroaffektiv tilgang |
Dagundervisning |
5471 |
* |
2. september 2024
7. oktober 2024
|
Rehabiliteringskompetencer til social- og sundhedsmedarbejdere i Pleje og Rehabilitering |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
3. september 2024
14. januar 2025
|
Kompetenceudviklingsforløb for uddannelsesansvarlige, Horsens Kommune |
Dagundervisning |
8700 Horsens |
* |
3. september 2024
20. november 2024
|
Livsduelighed, trivsel og læring med en neuroaffektiv tilgang |
Dagundervisning |
5471 |
* |
4. september 2024
25. november 2024
|
Livsduelighed, trivsel og læring med en neuroaffektiv tilgang |
Dagundervisning |
5471 |
* |
6. september 2024
25. november 2024
|
Fællesskabende lege- og læringsmuligheder |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
6. september 2024
25. april 2025
|
Perspektiver på fritidspædagogikken |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
12. september 2024
6. februar 2025
|
Kompetenceudviklingsforløb for uddannelsesansvarlige |
Dagundervisning |
8600 Silkeborg |
* |
21. september 2024
6. november 2024
|
Deltagelsesmuligheder i fællesskaber for alle børn i dagtilbud og SFO |
Dagundervisning |
5970 Ærøskøbing |
* |
21. september 2024
5. november 2024
|
Deltagelsesmuligheder i fællesskaber for alle børn i dagtilbud og SFO |
Dagundervisning |
5970 Ærøskøbing |
* |
21. september 2024
6. november 2024
|
Deltagelsesmuligheder i fællesskaber for alle børn i dagtilbud og SFO |
Dagundervisning |
5970 Ærøskøbing |
* |
21. september 2024
5. november 2024
|
Deltagelsesmuligheder i fællesskaber for alle børn i dagtilbud og SFO |
Dagundervisning |
5970 Ærøskøbing |
* |
3. oktober 2024
10. februar 2025
|
Få øje på didaktikken. Gå på opdagelse i din praksis i SFO |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
11. oktober 2024
29. november 2024
|
Pension: IDD jobprofil 4, MG1 studie Q4 | HOLD 11 |
Fjernundervisning |
6000 Kolding |
* |
25. oktober 2024
12. december 2024
|
Pension: IDD jobprofil 5A studie Q4 | HOLD 11 MG1 |
Fjernundervisning |
6000 Kolding |
* |
18. november 2024
29. november 2024
|
Maskinsikkerhed - håndværk og design |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
18. november 2024
5. december 2024
|
Maskinsikkerhedskursus |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
6. januar 2025
5. maj 2025
|
Fællesskabende lege- og læringsmuligheder |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
6. januar 2025
6. februar 2025
|
Maskinsikkerhedskursus |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
7. januar 2025
8. april 2025
|
AKT og inklusion - modul 3 |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
14. januar 2025
25. marts 2025
|
Fagligt løft i Idræt |
Dagundervisning |
8600 Silkeborg |
* |
14. januar 2025
13. maj 2025
|
Spisningens psykologi |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
21. januar 2025
6. maj 2025
|
AKT og inklusion - modul 1 |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
22. januar 2025
14. maj 2025
|
Faglighed i SFO’en - få øje på didaktikken i din praksis |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
22. januar 2025
7. maj 2025
|
Fagligt løft i Matematik – indskoling/mellemtrinet |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
29. januar 2025
15. maj 2025
|
Faglig løft i Matematik - udskoling |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Kristendom (LNE KR 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
14. marts 2024
23. maj 2024
|
OBU - TOB |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
22. august 2024
30. juni 2026
|
Matematik 1.-10. kl. (LNE MA 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
24. februar 2025
28. februar 2025
|
Universal Design for Learning |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Engelsk (LNE EN 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Specialpædagogik (LNE SP 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
21. august 2024
30. juni 2028
|
Meritlærer 2024, Læreruddannelsen Vestjylland, Nørre Nissum |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
|
|
|
|
5230 Odense M |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Billedkunst (LNE BK 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
8. maj 2025
26. juni 2025
|
Maker- og teknologiforståelse |
Dagundervisning |
7400 Herning |
* |
27. marts 2024
12. juni 2024
|
FVU-start |
Dagundervisning |
7100 Vejle |
* |
7. august 2025
19. november 2025
|
Fagligt løft i Natur/teknologi |
Dagundervisning |
7400 Herning |
* |
18. august 2025
1. december 2025
|
Fællesskabende lege- og læringsmuligheder |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
20. august 2025
2. oktober 2025
|
Sundhed, trivsel og bevægelse |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
25. august 2025
22. september 2025
|
Fagligt løft i Biologi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
26. august 2025
9. december 2025
|
Teknologiforståelse og digitale teknologier |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
2. september 2025
25. november 2025
|
Fagligt løft i Idræt |
Dagundervisning |
7800 Skive |
* |
3. september 2025
3. december 2025
|
Fagligt løft i Matematik – indskoling/mellemtrinet |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
5. september 2025
14. november 2025
|
Fagligt løft i Fysik/kemi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
10. september 2025
26. november 2025
|
Faglig løft i Matematik - udskoling |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Dansk, indskoling 1.-6. kl. (LNE DAI 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
21. august 2024
30. juni 2026
|
Dansk, udskoling 4.-10. kl. (LNE DAU 24-26åu) |
Fleksibel undervisning |
7620 Lemvig |
* |
8. oktober 2025
3. december 2025
|
Fagligt løft i Madkundskab |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
3. november 2025
7. november 2025
|
Fagligt løft i Håndværk og Design |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
5. januar 2026
11. maj 2026
|
Fællesskabende lege- og læringsmuligheder |
Dagundervisning |
5230 Odense M |
* |
21. januar 2026
6. maj 2026
|
Fagligt løft i Matematik – indskoling/mellemtrinet |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
22. januar 2026
14. maj 2026
|
Teknologiforståelse og digitale teknologier |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
27. januar 2026
21. maj 2026
|
Fagligt løft i Natur/teknologi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
28. januar 2026
13. maj 2026
|
Faglig løft i Matematik - udskoling |
Dagundervisning |
8200 Aarhus N |
* |
30. januar 2026
10. april 2026
|
Fagligt løft i Fysik/kemi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
2. februar 2026
5. maj 2026
|
Fagligt løft i Geografi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
4. februar 2026
25. marts 2026
|
Fagligt løft i Madkundskab |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
25. februar 2026
9. april 2026
|
Sundhed, trivsel og bevægelse |
Dagundervisning |
8600 Silkeborg |
* |
26. februar 2026
30. april 2026
|
Maker- og teknologiforståelse |
Dagundervisning |
7400 Herning |
* |
2. marts 2026
6. marts 2026
|
Fagligt løft i Håndværk og Design |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |
* |
18. maj 2026
22. maj 2026
|
Fagligt løft i Biologi |
Dagundervisning |
8000 Aarhus C |